Spotkanie naukowe, wręczone medale i pozytywne opinie
Podsumowanie XIV konferencji TKI’2016

W dniach 18-21 października 2016 roku odbyła się XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Techniki Komputerowe w Inżynierii, która miała miejsce w hotelu Kuźnia Napoleońska w Teresinie.

Głównym organizatorem obecnej konferencji była Katedra Mechaniki i Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego WAT w Warszawie. W konferencji wzięło udział blisko 140 uczestników z uczelni i ośrodków naukowych z całej Polski.

Tegoroczne spotkanie konferencyjne było zorganizowane pod honorowym patronatem Viceprezesa Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk – prof. dr. hab. inż. Michała KLEIBERA oraz Rektora-Komendanta Wojskowej Akademii Technicznej – płk. dra hab. inż. Tadeusza SZCZURKA, prof. WAT.
Jak co roku oczywiście patronatem naszą konferencję objęły liczne sekcje PAN, stowarzyszenia naukowe oraz wydawnictwa naukowe. W czasie sesji otwierającej Konferencję miała miejsce także druga edycja ceremonii wręczenia Medali im. Prof. J. Szmeltera – wybitnego naukowca, prekursora metody elementów skończonych w Polsce.

Medale zostały przyznane w trzech kategoriach. Wyróżnieni zostali:

Medalami za całokształt działalności:
- prof. dr hab. inż. Stanisław Dobrociński
- prof. dr hab. inż. Janusz Orkisz

Medalami za bezpośrednie osiągnięcie:
- prof. dr hab. inż. Marek Gzik
- dr hab. inż. Jerzy Małachowski, prof. WAT

Medalami za dokonania młodego pracownika nauki:
- dr inż. Paweł Baranowski
- dr inż. Stanisław Burzyński

Podczas sesji konferencyjnych zostało przedstawionych 114 prac naukowych przedstawionych reprezentujących 31 jednostek tj. uczelni, instytutów i przedsiębiorstw.

Organizatorzy serdecznie dziękują wyjątkowo licznemu gronu nowych Uczestników oraz wszystkim stałym Uczestnikom, dzięki którym konferencja wpisała się na stałe w kalendarz spotkań naukowych z zakresu technik komputerowych w inżynierii.

Uczestnictwo oraz ciekawe prace, które uczestnicy przedstawili przyczynią się zarówno do rozwoju technik komputerowych i eksperymentalnych w inżynierii, jak też transferu wiedzy naukowej i technicznej między ośrodkami naukowymi oraz między ośrodkami naukowymi a przedsiębiorstwami.

Obecnie będzie realizowany proces publikacji zaprezentowanych prac w wybranych czasopismach naukowych.

Serdecznie zapraszamy na kolejną XV edycję TKI'2018, do której niedługo zaczniemy przygotowania.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tegorocznego spotkania konferencyjnego.

GaleriaTKI'2016'

Kliknij, aby powiększyć